Przestańcie walczyć o pieniądze

Walka między partnerami o pieniądze może zniszczyć szczęście i spokój w związku bardziej niż cokolwiek innego. Oto kilka wskazówek, które pomogą wam uniknąć problemów.
Żadnych tajemnic. Jeśli chodzi o twoje finanse, postępuj zgodnie z trzema zasadami: ujawniaj, dyskutuj, decyduj. Najpierw ustal cel finansowy (oszczędzanie na dom, eliminowanie długów, zakładanie firmy). Następnie połącz pożyczki, długi i wydatki i porozmawiaj o tym, jak możesz zmniejszyć tę liczbę. Omówcie także ogólne zachowania związane z wydatkami i sposoby oszczędzania, a także zobowiązujcie się, aby do kwestii finansów podchodzić z perspektywy bycia jednym podmiotem – rodziną, która ma jeden wspólny cel finansowy.
Zrób z tego grę. Gdy zdecydujesz się obniżyć swój dług lub zaoszczędzić określoną kwotę, baw się dobrze. Porównuj wszystko – i nie zatrzymuj się na niedzielnej gazecie. Dzięki Internetowi kupony i kody oszczędnościowe mogą zaoszczędzić setki złotych. Odwiedzaj strony internetowe z przecenami i darmowymi próbkami, aby znaleźć oferty na różne produkty, od płatków po soczewki kontaktowe. Korzystaj ze stron, które zajmują się porównywaniem ofert cen sklepów z całego kraju.
Miej trochę zapasów. Chociaż tajne gromadzenie pieniędzy jest złe, niektóre pary lubią mieć własne pieniądze na co tylko chcą, co jest zrozumiałe i zdrowe. Odkładaj część funduszy każdego miesiąca tylko dla siebie (lub partnera).
Istnieją różne instytucje zajmujące się zarządzaniem pieniędzmi lub negocjacjami. Zawsze warto skorzystać z usług doradcy finansowego, który może przedstawić różne oferty oszczędzania lub możliwości skonsolidowania kredytów i pożyczek, które posiadaci